Наш Край-Путешествуем по Украине

Мы ничего не продаем - мы предлагаем активный образ жизни!

  • Увеличить размер шрифта
  • Размер шрифта по умолчанию
  • Уменьшить размер шрифта
Главная Наш Блог - смотри в корень! Перлинне намисто шацьких озер

Перлинне намисто шацьких озер

Стереотипи літнього відпочинку відходять в минуле. Обов'язкові до недавніх часів атрибути море - сонце - пляж, тепер все частіше втрачають свою першу частину - море.

Бажання освоїти нові маршрути, упізнати інші принади літнього відпочинку приводять людей в заповідні і неповторні місця України. Це не може не радувати, тому що наша країна багата на них. Прославлені світові курорти частенько не можуть похвалитися такими як у нас красотами. Пряме підтвердження тому - шацькі озера. Цей Національний парк ось вже декілька років як став дуже популярним серед любителів "зеленого" туризму і подорожей.

Визнаним лідером відвідувань є озеро Світязь. Цей "молодший брат Байкалу", як його часто називають, притягає людей чистісінькою водою, напоєним хвойними ароматами повітрям і дивовижними ландшафтами. Останнім часом з'явився наростаючий з кожним роком інтерес і до інших озер, об'єднаних назвою "шацкие". Крымное, Климовское, Лисовец, Лука, Люцимир і інші, а усього їх налічується в Національному парку близько тридцяти - це справжня перлина не лише Прикарпаття, але і усієї України. Кожне з них має свою "родзинку", жодне не схоже на інше. Об'єднує їх тільки одне - карстове або вулканічне походження.

Озеро Крымное славиться тим, що тут зустрічаються дуже рідкісні рослини, такі як лілія і орхідея. Озера Піщане і Пісочне осінь схожі назвами, та і тим, що тут прекрасні піщані, низькі і пологі береги, але форма і розміри у них різні. Для любителів рибного лову найпривабливішими можуть стати озера Островьянское і Лука. У першому може попастися на вудку щука і лящ, недалеко від нього знаходяться ставки рибного господарства "Ладинка". Тут вирощують мальків для зарибнення шацких озер. А Лука - найбагатіше серед усіх на рибні ресурси. У нім поселили і акліматизували білого Амура - відомого санітара прісних вод. Результатом риболовлі можуть стати лінь і вугор - рідкісні види, які, проте, тут нерідко зустрічаються. Озеро Островьянское, на відміну від інших, льодовикового походження.

Одні озера Національного парку доступніші і тому вивчені і відвідувані, до інших добиратися важко через те, що там заболочена місцевість. Але увесь комплекс шацких озер - це неповторні місця, де відпочинок обов'язково буде повноцінним і цікавим.